جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری به ریاست استاندار گیلان

به گزارش روابط عمومی توسعه گردشگری استان گیلان، جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان،در روز یکشنبه مورخ 19/8/98 در محل استانداری گیلان با ریاست استاندار گیلان دکتر ارسلان زارع برگزار گردید. آقای مهندس باکری مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری استان گیلان، دکتر شهرود امیرانتخابی مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان گیلان، سایر مدیران کل دستگاههای اجرائی ذیربط و جمعی از سرمایه گذاران بخش خصوصی از دیگر حاضران این جلسه بودند.

دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان خاطرنشان کرد: دولت و بخش خصوصی هرکدام به تنهایی و جداگانه قادر به حل مشکلات خود نیستند، بلکه باید در کنار هم و در سایه تعامل ها نسبت به رفع مشکلات اقدام کنند.

وی با اشاره به حدود ۲۰۰ طرح نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد در گیلان که حجم سرمایه‌گذاری بالایی دارند ،گفت: اجرای این طرح ها بیش از سه هزار فرصتی شغلی ایجاد می کند ، از همین رو باید از سوی دستگاه های مرتبط برای رفع موانع این واحدها و ارائه راهکارهای عملی چاره اندیشی شود.

زارع با اشاره به محدودیت های قانونی در برخی بخش ها،یادآور شد: محدودیت ها به معنای ممنوعیت نیست، به همین سبب باید در جهت توسعه فضای کسب و کار و کاهش چالش های حوزه سرمایه گذاری ، با تمکین از قانون در اجرای سیاست ها و اجرای فعالیت های توسعه محور با انعطاف بیشتری گام برداریم و راهکاری عملیاتی ارائه دهیم.

استاندار گیلان  آشنایی کامل مدیران با قوانین و مقررات بخش های مرتبط را امری مهم خواند که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: گیلان در بخش سرمایه گذاری جزو استان‌های پیشروست، با این وجود لازم است تا با رعایت قوانین و مقررات و صدور مجوزهای لازم، زمینه تسهیل امور برای سرمایه گذاری مهیا شود .

وی روند طولانی استعلام ها و نامه نگاری های اداری را موجب دلسردی سرمایه گذار و ناامیدی از اجرای طرح دانست و گفت: تامین امنیت سرمایه گذاری تلاشی موثر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به عنوان رهنمود مقام معظم رهبری است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *