دیپلماسی فرهنگی

دیپلماسی فرهنگی از طریق توسعه گردشگری به ما کمک می‌کند

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه گردشگری استان گیلان به نقل ازخبرگزاری میراث آریا، دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، شامگاه چهارشنبه 3 مهر 1398 در سفر به استان کرمان و در جریان در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان، با تشریح برنامه های این وزارت خانه برای استان کرمان گفت: «18میلیارد تومان بودجه برای بخش‌های مختلف کرمان در این سفر در نظر گرفتیم.

بافت تاریخی، مرمت ابنیه و سایت‌ها، توسعه گردشگری در این بودجه دیده شده اند. امیدوارم این سفر به گردشگری کرمان تاریخی کمک کند. کرمان یکی از قطب های گردشگری کشور است و ظرفیت‌های متعددی در این استان وجود دارد.»

او خاطرنشان کرد: «در استان کرمان ظرفیت های تاریخی و طبیعت گردی را یک جا داریم و از سویی مناسبت ها و آداب و رسوم خوبی نیز در منطقه داریم که نقاط قوتی هستند.»

او افزود: «خوشبختانه با حداقل سرمایه گذاری در گردشگری می‌توانیم شغل ایجاد کنیم، با سرمایه ای ناچیز حتی در حد 50 میلیون تومان می توان اشتغال ایجاد کرد و پایداری که در این بخش وجود دارد می تواند کسب و کارهای کوچک را شکل دهد.»

وزیر میراث فرهنگی

گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: «در سال 97 در موزه ملی برنامه‌ای را اجرا کردیم که در زمان اوج تحریم های آمریکا نشان دادیم ایران امنیت کامل دارد، موزه لوور اقدام به برگزاری موزه کرد و سپس ما در هلند آثارمان را به نمایش گذاشتیم و بعد از آن از کشورهای دیگر نظیر اسپانیا درخواست داشتیم.»

مونسان تصریح کرد: «در بخش گردشگری سلامت و درمان نیز شاهد اتفاق های خوبی هستیم و این بخش وضعیت خوبی دارد. گردشگری ابعاد اقتصادی و فرهنگی دارد و شهرها را پرنشاط می کند در بخش صنایع دستی هم ایجاد شغل توانسته جذابیت خود را در بخش اقتصاد نشان دهد و امروز بسیاری از مردم از این راه ارتزاق می کنند.»

او اضافه کرد: «گردشگری ظرفیت مزیتی ماست. هم تاریخ داریم و هم طبیعتی بی‌نظیر که با حداقل هزینه ها می توانیم دستاوردهای خوبی داشته باشیم. گردشگری می تواند ارزآوری کند و به تراز خوبی برسد.»

این مقام مسئول گفت: «کرمان می تواند یکی از قطب های گردشگری باشد، اکنون طرح های منطقه ای را به اجرا گذاشته ام در منطقه غرب کشور شاهد گره‌های زیادی بودیم ولی امروز آمارها فزاینده شده است.»

او افزود: «با حمایت نمایندگان مجلس امیدواریم بتوانیم بودجه و اختیارات بیشتری بگیریم و این وزارتخانه بتواند با ابزارهای بهتری خدمت کند. »

روابط عمومی شرکت توسعه گردشگری استان گیلان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *