شرکت توسعه گردشگری گیلان

موزه سردار جنگل در خانه میرزا راه اندازی می‌شود

روابط عمومی شرکت توسعه گردشگری استان گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان:
موزه سردار جنگل در خانه میرزا راه اندازی می‌شود

به گزارش روابط عمومی توسعه گردشگری استان گیلان به نقل از مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، مسعود حلاج پور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از ساختمان خانه میرزا واقع در استادسرا بازدید کرد.
حلاج‌پور در حاشیه این بازدید با اشاره به لزوم راه اندازی موزه سردار جنگل در شهر رشت گفت: شکل گیری نهضت جنگل با نقش و هدایت میرزا کوچک خان در زمره جریانهای مهم تاریخی ست که یاری و پشتیبانی گسترده و اعتماد مردم را به همراه داشته است.
او ادامه داد: راه اندازی موزه سردارجنگل در این بنای تاریخی می تواند گامی بزرگ در معرفی و شناخت حرکت درخشان میرزاکوچک خان به خصوص در میان نسل جدید باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر تفاهم‌نامه مشارکتی با شهرداری رشت در خرداد 99 تصریح کرد: این تفاهم‌نامه فرصت مناسبی‌ست تا به صورت مشارکتی از بناهای تاریخی شهر و استان استفاده بهینه‌ای شود. این موزه در کنار سایر موزه‌های در دست اقدام به مناسبت هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.
حلاج پور با اشاره به روند اجرایی موزه افزود: اشیاء تاریخی متناسب با موضوع موزه و تجهیزات آن آماده بوده و پس از تعمیرات جزئی و مناسب سازی بنا در شهریور افتتاح خواهد شد.
گفتنی ست بنای تاریخی سردار جنگل که با نام خانه میرزاکوچک نیز شناخته می شود تحت مالکیت شهرداری رشت بوده و در تاریخ 27 اسفند 86 با شماره 22508 به ثبت ملی رسیده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *